Jesteś pasją.

Jesteś pasją.

„Moja passione…”
Pasja to z pewnością kobieta wrażliwa, pełna emocji. Włosi określają pasję pięknym słowem passione. Wł. passione oznacza m. in.: namiętność, burzę, ogień, żar. Pasja to nie tylko zainteresowanie, luka w wolnym czasie przeznaczona na relaksacyjne zajęcie. Pasja to według mnie namiętne tworzenie, burza myśli powodująca żar w sercu, ogromną werwę pragnień i dająca upust emocjom w momencie powstania efektu pasji.
Pisanie wierszy to moja pasja. Pojawiła się w chwili powstania pierwszego utworu. Pamiętam, że były to dla mnie bardzo emocjonalne okoliczności, chaotyczne, wyszukane myśli, które nie pozwoliły mi spać i musiałam je zapisać. Pod ręką był telefon, więc tam lądowały w notatniku zapisywane hasłami wyrywkowe zdania. Pragnienie trafnego i wyszukanego doboru słów poruszały wszystkie części mojego umysłu tworząc przy okazji rymy. I tak późną nocą powstał pierwszy utwór. Byłam wtedy zaskoczona i jednocześnie szczęśliwa, ponieważ to wspaniałe uczucie odkryć w sobie nowy talent.
Moje wiersze powstawały na zawołanie mojego pragnienia podświadomości. Gdy czułam się samotna i nierozumiana, wiersze były moją autoterapią. Spisując uczucia, zostawiałam je za sobą, a utwory poprawiały nastrój. Kiedy zaczęłam interesować się osobistym rozwojem powstawały wiersze dodające siły, gdy byłam zakochana, wiersze płonęły miłością. Tworzę, gdy mam czas tylko dla siebie, gdy zatapiam się w uczucia skierowane do kogoś lub czegoś. Moje wiersze powstają z emocji danej chwili. Rzadko je później koryguję. Mój rekordowy utwór powstał w 10 minut, inne są tworzone nawet kilka dni, w zależności od stanu ducha.
Podczas tworzenia pojawia się ta głębia myśli, wchodzę jakby w inny świat. Czasem zdarza mi się „popłynąć” za daleko, a wtedy wiersz staje się trudny w odbiorze, ale i częściej można do niego wracać…
Anita Wieczorek

Umiejętności

Opublikowano w dniu

Lipiec 25, 2019

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *